top of page
PIERAKSTS / INFO

 

Talrunis:  +371 29668880

Adrese:  Tēriņu iela 47, Rīga

- NODARBĪBU SARAKSTS -

 

UZ VISĀM NODARBĪBĀM IEPRIEKŠĒJS PIERAKSTS

PA TELEFONU

+ 371 29668880

DARBA LAIKS
  P.        17:00 - 21:00
  O.       17:00 - 21:00
  T.        9:00 - 21:00
  C.        17:00 - 21:00
  Pk.      9:00 - 13:00
  Se.      SLĒGTS
  Sv.       SLĒGTS
ŪDENS AEROBIKA

by Gunta Meldere

Uz nodarbību līdzi jāņem:


1. Mazgāšanās piederumi - dušas želeja un švamme.
2. Peldkostīms - kopējs vai divdaļīgs
3. Dvielis- lai noslaucītos
4. Dvielītis - mazs, uz kura var apsēsties esot pirtī
5. Peldcepure - NAV nepieciešama, bet gariem matiem jābūt saspraustiem
6. Matu žāvētājs ir uz vietas.

7. Maiņas čības ir uz vietas.

 

Ūdens aerobikas ietekme uz ķermeni:

 

 • Ūdens labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu, elpošanas, kaulu unbalsta sistēmu. Ūdens spiediens uzlabo asins apgādi sirds un asinsvadusistēmā, kas savukārt stabilizē un uzlabo pulsu un sirdsdarbību. Šāiemelsa dēļ, pēc ūdens procedūrām parasti jūtamies mierīgi un dienas stress ir pārgājis vai vismaz mazinājies.

 • Baseinā smagsķermenis kustas vieglāk, ir mazāk noslogoti locekļi, atslogojasmugurkauls. Tajā pašā laikā muskuļi strādā pat ar lielāku slodzi nekāsporta zālē, jo ūdens rada papildu pretestību. Katrs vingrojums prasagandrīz 80 reizes lielāku spēka patēriņu, bet reāli tas nav jūtams, jolielo slodzi absorbē ūdens.

 • Iegremdēšanās ūdenī izsauc siltumaregulatoru procesu izmaiņas. Tas, savukārt, veicina organisma rūdīšanu.Ūdens temperatūra baseinā ir 8 – 10 grādus zemāka, nekā ķermeņatemperatūra, kas veicina kaloriju patēriņu un sekojoši – taukusamazināšanos.

 • Ūdens veicina emocionālās spriedzes noņemšanu,tas ir ļoti labs paņēmiens cīņā ar stresu. Visas negatīvās emocijasatkāpjas, ūdens aerobika labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu.

 

Metodika, organizācija:

 

 • Ūdens aerobiku ieteicams apmeklēt 2 reizes nedēļā, var arī trīsreizes nedēļā, tas palīdzēs iegūt augstāku trenētības pakāpi. Vienanodarbība ilgst apmēram 45 - 60 minūtēm.

 • Nodarbība sastāv no iesildīšanās, galvenās un nobeiguma daļām.

 • Sievietēm ar veselības novirzēm ir ieteicams jau iepriekš saņemtkonsultāciju pie ārsta un sekot tā sniegtajām rekomendācijām.

 • Peldēšana un ūdens aerobika ieteicama tad, ja ir osteoporoze,osteohondroze, mugurkaula slimības, paplašinātas un varikozas vēnas.

 • Lai arī ierobežojumu sportam ūdenī nav, tomēr speciālisti iesakauzmanīties, ja ir elpošanas ceļu slimības. Pat nelielas spiedienaizmaiņas, kas iedarbojas uz krūškurvi, var izraisīt elpošanas grūtības,tāpēc, ja iespējams, nodarbībām izvēlieties mazāku dziļumu. Ārstafizioterapeita padoms nepieciešams arī tad, ja esat piedzīvojušiinfarktu vai ir nopietnas kardioloģiskas slimības.

 • Grūtniecēm noteikti jākonsultējas ar savu ārstu par to, vai viņas drīkst apmeklēt  šādas nodarbības. Ja grūtniecība norit normāli, tad ārsts noteikti atļaus apmeklēt ūdens aerobikas nodarbības. Tas uzlabos grūtnieces veselību un pašsajūtu. Grūtniecēm vingrošanā ir iekļauti vairāki  speciāli vingrojumi, kuri palīdz trenēt gūžu muskulatūru, kas ir ļoti svarīga dzemdībās.

 

Ūdens aerobikas plusi:

 

 • Tas ir viens no visefektīvākajiem veidiem kā atbrīvoties no liekā svara un celulīta.Ūdens pretestība sniedz pastiprinātas slodzes treniņa efektu,paaugstina izturību un nodrošina produktīvāku cīņu ar lieko svaru.

 • Mugurkauls tiek atbrīvots no lielās slodzes, uzlabojas asinscirkulācija organismā ( samazinās risks iegūt asins nosprostojumu untrombus, tas ieteicams cilvēkiem, kuri cieš no varikozas vēnuizplešanās).

 • Pat izpildot sarežģītus lēcienus un skrējienusūdenī tiek samazināts ne tikai svars, bet arī traumatisma simptomi, vaipat pazūd vispār, neatstājot pēc sevis nekādu pēdu.

 • Palīdzjusties ērti cilvēkiem ar jebkādu komplekciju, tiem, kuri kautrējas parsavu augumu, jo kustības ūdenī ir apslēptas no apkārtējo skatieniem.

 • Regulāras nodarbes ūdenī lieliski uzlabo imunitāti un palīdz noregulēt vielmaiņas traucējumus.

 

 

bottom of page