top of page
PIERAKSTS / INFO

 

Talrunis:  +371 29668880

Adrese:  Tēriņu iela 47, Rīga

- NODARBĪBU SARAKSTS -

 

UZ VISĀM NODARBĪBĀM IEPRIEKŠĒJS PIERAKSTS

PA TELEFONU

+ 371 29668880

DARBA LAIKS
  P.        9:00 - 21:00
  O.       17:00 - 21:00
  T.        9:00 - 21:00
  C.        SLĒGTS
  Pk.      SLĒGTS
  Se.      SLĒGTS
  Sv.       SLĒGTS
RAKSTI - ROTAĻAS un PELDĒTAPMĀCĪBA MAZUĻA ATTĪSTĪBAI NO 6 MĒNEŠU VECUMA

by Daina Veško

Daļa jauno vecāku bērna norūdīšanos ūdenī un peldētprasmi uzskata par pietiekami nozīmīgu, lai mazuļu vešanu uz baseinu sāktu līdz gada vecumam.

Peldētapmācībā zīdaiņiem galvenais ir panākt, lai ūdenī viņiem patiktu un baseina apmeklējums katru reizi sagādātu prieku. Sākotnēji bērni rotaļu veidā pierod pie baseina un norūdās. Peldēt patstāvīgi viņi sāks mācīties tikai trešajā, ceturtajā dzīves gadā. Ir atsevišķi speciālisti, kas zīdaiņus ūdenī nodarbina jau aptuveni no divu mēnešu vecuma, piemēram, ja bērna tonusu dēļ to ieteicis ārsts. Daļa par optimālu vecumu peldēšanas nodarbību sākšanai uzskata jau piecu sešu mēnešu vecumu. ''Labāk, lai mazulis sasniedzis vismaz astoņu mēnešu vecumu un pret notiekošo baseinā var paust arī apzinātāku savu attieksmi," uzskata zīdaiņu un bērnu peldētapmācības trenere, mājaslapas internetā www.udensaerobika.lv veidotāja Gunta Meldere.

Svarīgi, lai vecāki rada labus apstākļus jau zīdainīša pirmajā vannošanās reizē, lai tādējādi saglabātos pozitīvas emocijas. Vēlāk vannošanās procesu var izvērst vairāk kā rotaļas ūdenī, mazajam vannā dot piemērotas rotaļlietas, palaistīt no trauciņiem ūdeni u. tml. Šādi bērnam veidojas pozitīva attieksme pret vannošanos un atrašanos ūdenī kopumā. Līdz ar to arī trenerim ir vieglāk ar viņiem darboties baseinā.

Peldbaseinā ūdens temperatūra ir +29 līdz +30 grādi. Tas ir pietiekami, lai astoņus mēnešus vecs zīdainis ūdenī justos labi, turklāt nodarbībā aktīvi jākustas, līdz ar to viņam ir silti. Tomēr līdz trīs gadu vecumam bērnam peldētapmācība vairāk ir pierašana pie ūdens, baseina vides un pārējiem bērniem grupā, kā arī lielisks norūdīšanās veids.

Zīdaiņiem pietiek ar peldētapmācības nodarbībām vienu divas reizes nedēļā. Sākumā arī vienam no vecākiem – mammai vai tētim – jādodas kopā ar bērnu baseinā. Ar saviem tuvākajiem cilvēkiem bērniņi jūtas daudz drošāki, un reti ir gadījumi, kad viņi pretotos likšanai baseinā.

Sākotnēji zīdaiņi uz treneri lūkojas kā uz katru svešu tanti, kas tuvojas viņu privātajai teritorijai, tomēr, kā teic Gunta, viņa ātri vien atrodot ar visiem kopīgu valodu. Nodarbības peldbaseinā notiek rotaļu veidā, līdz ar to mazajiem ir daudz jaunu darbošanos. Piemēram, pieaugušais ūdenī pamet bumbiņu un bērniņam jācenšas to sasniegt.
Mazuļu drošībai un atbalstam ieteicams lietot speciālos, zīdaiņiem paredzētos peldriņķus, kas palīdz viņam ieņemt peldētapmācībai tik nepieciešamo guļus stāvokļa pozu. Ar roku uzročiem viņš nevis mācās peldēt, bet skriet pa ūdeni.
 
 
***
PIEREDZE

Peld māmiņa un viņas dēliņi

Rīdziniece Vita Ozoliņa savus gadu vecos dvīņus Kristoferu un Haraldu jau piekto mēnesi ved uz peldētapmācības nodarbībām. "Viss atkarīgs no mammas attieksmes. Pati apmeklēju ūdensaerobiku grūtniecēm un ar nepacietību gaidīju laiku, kad uz baseinu varēšu vest arī abus dēlus.

Jau kopš dzimšanas abus peldinājām lielajā vannā. Man pašai ļoti patīk ūdenī, tādēļ šķiet svarīgi, lai tajā labi justos un norūdītos arī Kristofers un Haralds. Abi šajā vecumā strauji aug, attīstās, un ūdenī viņiem ir laba iespēja atslābināties. Jau otrajā peldbaseina apmeklējuma reizē puikas labi iejutās apkārtējā vidē un tagad ir vieni no aktīvākajiem grupā. Izmantojam speciālos zīdaiņu peldriņķus. Kristofers, ja tiek mudināts, jau samērā lielu gabalu peld pakaļ bumbiņai. Bet Haralds bāž galvu arī zem ūdens un pūš burbuļus. Pēc peldēšanas visi sasildāmies pirtiņā, mierīgi saģērbjamies. Galvenais nesteigties laukā," pieredzē dalās Vita Ozoliņa.

***
UZZIŅA

Kas nepieciešams, zīdainim apmeklējot baseinu

Pamperi, kas paredzēti zīdainim ūdenī, kā arī speciālās zīdaiņu peldbikses (dubulta aizsardzība, ja bērns urinē vai ir vēdera izeja).
Mazgāšanās līdzeklis (ūdens ir hlorēts).
Dvielis (labi, ja tam ir kapuce).
Lielākiem bērniem vajag gumijotas sandeles (lai neslīd), var paņemt arī halātiņu.
Zīdaiņu peldriņķis.
Vecākiem – peldkostīms vai peldbikses, maiņas apavi (fēnu parasti nodrošina baseina apsaimniekotāji).

Pozitīvais efekts agrīnām zīdaiņa nodarbībām ūdenī
Norūdās.
Stiprinās imūnsistēma.
Uzlabojas asinsrite.
Attīstās koordinācija, fiziskā sagatavotība un plaušas.
Rodas saskarsmes prasme ar līdzaudžiem.

 

ROTAĻAS un PELDĒTAPMĀCĪBA MAZUĻA ATTĪSTĪBAI NO 6 MĒNEŠU VECUMA
Rakstu sagatavoja Daina Veško, intervējot peldētapmācības treneri Guntu Melderi-29668880 www.udensaerobika.lv
 

RAKSTI - TAVA IESPĒJA IEVIETOT RAKSTU!

by Māris Melders

Tev ir iespēja šajā sadaļāpievienot savu vai kāda cita rakstītu interesantu rakstu par Ūdens Aerobiku vai peldēšanu, tās ietekmi uz organismu utml. Drosi sazinies ar GM komandu rakstot e-pastu uz udensaerobika@gmail.com, lai nosaidrotu, kā tieši raksts ievietojams!

 

 

bottom of page