top of page
PIERAKSTS / INFO

 

Talrunis:  +371 29668880

Adrese:  Tēriņu iela 47, Rīga

- NODARBĪBU SARAKSTS -

 

UZ VISĀM NODARBĪBĀM IEPRIEKŠĒJS PIERAKSTS

PA TELEFONU

+ 371 29668880

DARBA LAIKS
  P.        9:00 - 21:00
  O.       17:00 - 21:00
  T.        9:00 - 21:00
  C.        SLĒGTS
  Pk.      SLĒGTS
  Se.      SLĒGTS
  Sv.       SLĒGTS
PELDĒŠANA - ZĪDAIŅU PELDĒŠANA

by Gunta Meldere

Peldētapmācībā zīdaiņiem galvenais ir panākt, lai ūdenī viņiem patiktu, un baseina apmeklējums katru reizi sagādātu prieku. Sākotnēji mazuļi rotaļu veidā pierod pie baseina un norūdās. Peldēt patstāvīgi viņi sāks mācīties tikai trešajā, ceturtajā dzīves gadā. Daļa jauno vecāku bērna norūdīšanos ūdenī un peldētprasmi uzskata par pietiekami nozīmīgu, lai mazuļu vešanu uz nodarbībām baseinā uzsāktu pirms bērniņš ir sasniedzis viena gada vecumu. Vairākās iestādēs fizioterapeita, fizikālās terapijas māsas uzraudzībā nodarbības notiek lielās vannās. Citviet nodarbības zīdaiņiem kopā ar vecākiem noris arī nelielos peldbaseinos. Speciālistu viedoklis par vecumu, kad mazulis vedams uz kādu no peldēšanas nodarbībām, atšķiras. Atsevišķi speciālisti zīdaiņus ūdenī nodarbina jau aptuveni no divu mēnešu vecuma. Tas būtu jādara, ja tonusu dēļ to ieteicis ārsts, un tas ir ļoti svarīgi bērna turpmākajai attīstībai. Tomēr vecākiem būtu jāseko līdzi, lai šī zīdaiņu agrīnā peldināšana (no 2 mēnešu vecuma līdz 6 mēnešiem) nebūtu bērnam kā papildus stress, un ja fizioterapijas nodarbībās ūdenī viņš raud, tās būtu jāpārtrauc, bet niršana - kategoriski jāaizliedz!

 

Labāk, lai mazulis ir sasniedzis vismaz 5-6 mēnešu vecumu un pret notiekošo baseinā var paust arī apzinātu attieksmi. Šajā vecumā viņam ir izveidojies jau daudz ciešāks kontakts ar saviem vecākiem, kas atvieglo zīdaiņu peldināšanu baseinā. Papildus drošību ūdenī bērnam rada vecāku klātbūtne un pieskārieni.

Vecākiem jābūt iejūtīgiem un mierīgiem jau PIE PIRMĀS ZĪDAINĪŠA VANNOŠANAS, ierodoties mājās no dzemdību nama.

 

Būtībā bērniņš ūdenī ir jau mammas puncī viņa gaidīšanas laikā, tādēļ vecākiem būtiski radīt labus apstākļus arī zīdainīša pirmajai vannošanās pieredzei, lai pozitīvās emocijas saglabātos. Vannošanos patīkamāku rada silta telpa, ūdens temperatūra +37 grādi (lai nebūtu ne par aukstu, ne par karstu), mierīga vecāku attieksme, klusināta mūzika. Vēlāk vannošanās procesu var izvērst vairāk kā rotaļas ūdenī, mazajam vannā dot piemērotas rotaļlietas, palaistīt no trauciņiem ūdeni u.tml. Šādi mazulim veidojas pozitīva attieksme pret vannošanos un atrašanos ūdenī kopumā. Jau no 4 mēnešu vecuma vannošanās laikā var izmantot SWIMTAINER peldriņķus. Ja bērņiņš jau patstāvīgi tur galviņu un var nogulēt uz vēderiņa, tad šis peldriņķis būs lielisks atbalsts vannošanai, jo mazulis nebūs jātur rokās, bet brīvi gulēs uz vēderiņa vanna.

Ārstniecības iestāžu vannās ūdens ir siltāks, bet GM baseina ūdens temperatūra ir +29, +30 grādi. Kad mazulis ir sasniedzis 5-6 mēnešu vecumu, vecāki viņu var vest uz nodarbībām peldbaseinā, lai pildītu pamatvingrinājumus, kas palīdzēs apgūt peldētparasmi.

 

Bērna peldināšana pie FIZIOTERAPEITA ir NORŪDĪŠANA, nevis PELDĒTAPMĀCĪBAS SĀKŠANA, tāpēc ūdens temperatūra peldbaseinos ir +29 grādi, un aktīvi kustoties bērniņam ir silti visu nodarbības laiku, kas ilgst no 40 - 60 minūtēm. Vecākiem ir jāsaprot, ka fizioterapija un peldētapmācība nav viens un tas pats. Tomēr, pirmajos trīs dzīves gados šī peldētapmācība vairāk ir pierašana pie ūdens, baseina vides un pārējiem bērniem grupā, norūdīšanās un peldētparasmes sākuma vingrinājumu apgūšana. Ir pietiekami, ja zīdaiņus uz peldētapmācības nodarbībām atved vienu vai divas reizes nedēļā. Manas nodarbības, bieži vien, kopā ar saviem mazuļiem apmeklē arī tēti un auklītes. Kopā ar saviem vistuvākajiem cilvēkiem mazuļi jūtas droši, un nebīstas no ūdens.

 

Nodarbības peldbaseinā notiek rotaļu veidā, līdz ar to mazajiem ir daudz jaunu darbošanos. Piemēram, pieaugušais ūdenī pamet bumbiņu, un mazulim ir jācenšas to sasniegt, jāmācās izpildīt komandas reizē, pēc signāla, pareizi satvert peldēšanas dēli, kas mācoties peldēt ir galvenais palīgpriekšmets.

 

Mazuļiem

 

Labs atbalsts ir zīdaiņu peldriņķis SWIMTAINER, ko var iegādāties sazinoties pa tel. 29668880, cena 22 EUR. Ar tā palīdzību bērniņš ieņem peldētapmācībai  nepieciešamo guļus stāvokli un, turot rokās dēlīti vai nūju, mācās pareizu kāju darbību peldot.

Laiks, ko bērns kopā ar pieaugušo pavada ūdenī ir 45 - 60 minūtes, atkarībā no bērna vecuma un sajūtām.

 

Nodarbības notiek (skat. nodarbību sarakstu) pēc iepriekšēja pieraksta.Pēc nodarbības ir iespēja sasildīties pirtiņā, kur temperatūra ir 60-65 grādi, lai mazajiem būtu silti, nevis karsti.

 

Nepieciešamo peldriņķi var iegādāties pirms nodrabības un tas ir izmantojams arī vasaras peldēm atklātās ūdenskrātuvēs.

 

Mazuļiem ir nepieciešami speciālas peldēšanas autiņbiksītes  (iesakām HUGGIES Little Swimmers peldpamperus), kuras ir nopērkamas veikalos vai pirms peldēšanas nodarbības pie mums (1,20 EUR).

 

Kā arī obligāti mūsu baseinā papildus aizsardzībai ir nepieciešams peldbiksītes (iesakām FINIS Swim Diaper - ir iespējams iegādāties pie mums (12 EUR) velkot tās virs speciālajam ūdens autiņbiksītēm. Atšķirībā no citām peldēšanai paredzētajām biksītēm, šīm ir ūdeni necaurlaidīgs auduma slānis, kas nodrošina dubultu aizsardzību ūdens tīrības nodrošināšanā baseinā!

Lai noturētu kvalitātīvu ūdens kvalitāti GM Baseinā, neļaujam peldēt ar Libero bērnu peldēšanas peldpamperiem, un peldēšanas biksītes ar frotē auduma iekšējo daļu!

Obligati uz GM baseinu  lidzi janem:

  • Tiri mainas gumijas apavi pieaugusajam un bernam

  • Dušas želeja un svamme berninam un ari pieaugusajam- lai pirms dosanas baseina nomazgatos dusa BEZ pelkostima vai peldbiksem.

  • Bērnam dvielis -vēlams ar kapuciti , (bet ne velkamo pari galvai tas soreiz nebus tik erts)

  •  Pieaugušajam dvielis pieteikami liels lai varetu aplikt sev apkart dodoties pirtina ar mazo.

  • Matus var izžāvēt uz vietas - fens IR.

  • SPECIĀLAS PELDBIKSITES un AUTIŅBIKSITES ZIDAINITIM NOPERKAMAS UZ VIETAS.

bottom of page